Újabb jappános mesét készít Hollywood: Jön a Kubo, a Doboztrollok alkotóitól

bubo_and_the_two_strings

2014-ben a Hős hatos (Big Hero 6) révén kaptunk egy japán főszereplőt, aki egy Tokió-San Francisco mashupból született városban élt. Idén továbbvitték a japán fonalat az amerikaiak, és egy hihetetlenül autentikus japán folklórból merítő történettel rukkoltak elő a Kubo and the Two Strings személyében! A 2016 augusztusában mozikba kerülő animációs film több szempontból is érdekes, például az már biztos, hogy a művészi munkáiról ismert LAIKA stúdió készíti, ami a Coraline (2009), ParaNorman (2012) és a Doboztrollok (2014) című, Oscar-díjra is jelölt alkotásokkal szórakoztattak minket eddig.


Mentsünk világot shamisennel!

2016. január 27-én került fel YouTube-ra a stop-motion animációra szakosodott LAIKA legújabb epikus kalandtörténetének, a Kubo and the Two Strings-nek az előzetese. Már a trailer első perceiben látható háborgó tenger egy gyönyörű tisztelgés a japán kultúra előtt azzal, hogy a manga stílus ihletőjének tartott Hokuszai mester leghíresebb fametszetére utal. (Pontosan a A nagy hullám Kanagavánál-ra, ami 1830. körül készült.)

Az amerikai mozikban 2016. augusztus 19-én debütáló film nemcsak animációs technikája, és japán referenciái miatt érdekes, hanem mert japán szereplőktől topzódó alkotás lesz. Rengeteget merít a japán folklórból, a sztorija középpontjában a shamisen hangszer áll, kisfiú főhőse pedig élet-halál harcot folytat majd gonosz szellemekkel és istenségekkel azért, hogy legendás szamuráj gyökereit felkutassa és újra egyesítse családját.

A Kubóban egyébként nagy nevek lesznek a szinkronhangok! A zseniális Ralph Fiennes mellett Charlize TheronMatthew McConaughey és a Star Trek tv-sorozatokból sokaknak ismerős George Takei is hallható. A főszereplő kisfiút pedig a Trónok harca Rickon Starkját alakító Art Parkinson szólaltja meg.

Az alkotó a már sokszor említett LAIKA stúdió, a stop-motion animáció úttörőjének számító Will Vinton Studios utódja. A LAIKA tulajdonosa ma Phil Knight, aki az ismert sportmárka, a NIKE alapítója. A férfi részben azért vásárolta fel anno a Will Vinton Studios-t, mert az támogatót keresett az egész estés animációs film projektjeihez. Mivel Phil Knight fia maga is animátor, ezért egyértelmű volt, hogy lecsapnak erre a lehetőségre. A felvásárlás után született meg a LAIKA 2005-ben, ami két divízióból áll. Az egyik filmeket gyárt, a másik reklámfilmeket, az utóbbi dolgozott már a Coca-Colának vagy az Apple-nek is. A garancia hát megvan a sikerre, reméljük be is teljesíti majd a film az elővárásainkat!

Még több érdekesség ebben a posztban:

RajZfilM SaRoCK!!Mi örülünk a témának, a megvalósításnak és hogy a Laika már megint bevállalt egy nem mindennapi…

Posted by JAF Magazin on Saturday, 30 January 2016

(Visited 383 times, 1 visits today)

4 thoughts on “Újabb jappános mesét készít Hollywood: Jön a Kubo, a Doboztrollok alkotóitól

    1. Fúú hát ezzel a listával teljesen egyetértek! 😀 Én mondjuk a Death Paradét előrébb raktam volna, de vow, nagyon hasonló az ízlésünk, én is pont ugyanezeket raktam volna be. 😀 Egyedül a Kekkai Sensent tenném még a listára, bár annál ami igazán jó volt az az ending: https://www.youtube.com/watch?v=8DDtcsu1JEs

      Endinges listát is csinálsz majd? ^^

      Ui. múltkor nem tudtam válaszolni a kérdésedre, linkeltél egy cikket arról, hogy milyen az animátorok helyzete Japánban. Nagyon sok helyen olvastam, meg a Siirobakoban is utaltak arra folyamatosan, hogy mennyire keveset keresnek.

  1. Köszi! S igen, lesz ending-es lista, melyen rajta van a Kekkai Sensen is, méghozzá első helyen, mert az az ending valóban nagyon jó lett! 😉 Mondjuk nálam az opening nem lett annyira jó, s maga az anime is inkább egy laza átlag shonen.

    Köszi! Amúgy úgy olvastam, hogy maga, az animék is nagyon olcsón készülnek a nyugati animékhez képest, s egyedül a Ghibli tölt többet. Pl a Dragon Ball Z Resurrection Of F jó ha volt 4-5 millió dollár körül.

    Amúgy ha már animációs filmek:

    http://www.animenewsnetwork.com/news/2016-01-30/top-39-grossing-domestic-japanese-films-of-2015-listed/.98019

    Van egy japán oldal, ahol 2000-ig visszamenőleg listáza az 1 milliárd yen fölötti bevételt produkáló filmeket.

    1. hú köszi! ezt a listát átnézem. Most totál kóma vagyok meló után, de lecsapok rá. Érdekel, hogy mennyi pénz van ebben a bizniszben.

Comments are closed.