Szerelmi háromszögek, verejtéktől csatakos küzdelem a felnőtté válásért, haverok, őrült kiruccanások és a csapatmunka szenzációs életérzése. A Sakura-sō no Petto na Kanojo című anime mindezzel az extra kiegészítővel várja a nevetni, illetve szomorkodni vágyókat. A közhelyesen riasztó mellvillantással és bugyi mutogatással teli kezdés ellenére, így kellemes csalódást okozhat az érdeklődőknek e portéka, hiszen felsorolt kellékeivel alkalmat ad a jellemfejlődésre, miközben könnyáztatta mélységekbe repít a művészlelkek kergeségébe. (Megjelent eredetileg a Mondo Magazin 2013 októberi számában.)
Otakuk gyülekezete mókára készen
Kamoshida Hajime (jelenleg a Tora Kiss – A School Odyssey című sci-fi/fantasy műve örvend élénk figyelemnek a világhálón) 2010-ben indította útjára az anime-manga szubkultúrára kattantakat felvonultató light noveljét, a Sakura-sō no Petto na Kanojót. A történet sikerét az ecchi-fanservice-moe triumvirátusban való gazdag tobzódás mellett pont az adja, hogy olyan tehetséges fiatalokat mutat be, akik anime és manga készítésre adták a fejüket. Így valaki rajzolóként, valaki játékfejlesztőként, vagy éppen forgatókönyvíróként próbál babérokra törni e hihetetlenül kreatív területeken. Ezek után sokkal jobban hangzik az, hogy 6 tipikus tini életébe pillanthatunk be egy kollégiumban, ahol az eddig felsorolt, nagyratörő álmaikat tervezik a szerelmi bonyodalmak, a baráti szálak kusza hálójában.
E karakterek közül kerül ki a sztori főszereplője, Kanda Sorata, aki egy szürke kisegérnek tűnik, ki a macskák gyámolításán túl többre nem képes. Ám macskaszenvedélye olyan méreteket ölt, hogy a Suimei Művészeti Középiskola (röviden csak Suiko) normál kollégiumából átcsapják a Sakura-sō koleszba, ami a suli hírhedt, vagy éppen híres különceinek ad otthont. Itt ismerkedik meg a rettegő Sorata – a hideg víz verte ki a gondolattól is, hogy a Sakura-sōba költözzön -, a hebrencs Misaki-sempaijal, a nőfaló Jinnel, az elvonultan kockuló Akasakával, illetve a bögyös, nemtörődöm Chihiro-senseijel. A Sakura-sōban pedig az élet sosem áll meg, főleg, ha új lakók is érkeznek e flúgosokkal feltuningolt komédia halmazba.
Egy diákszálló magánélete
Chihiro-sensei Soratát élete talán egyik legnagyobb kihívása elé állítja: neki kell gondoskodnia a tanárnő Angliából érkező unokahúgáról. A cseresznyeszirmok lágyságával libben a képbe hát Shiina Mashiro, a cselekmény minden porcikáját megmozgató szőkeség. A csendes, érzelemmentesen maga elé bambuló lány, egy őstehetség a festészet zárt dimenziójából, aki meglepő módon, mangarajzolásra szeretné pazarolni minden idejét. A kicsit furcsa, sőt, magatehetetlenül ügyetlen hősnő (önállóan nem tud fürödni, öltözni, enni, bárhol képes eltévedni, mindent félreért, stb.) 24 órás felügyeletet igényel a rajta rendszeresen kiakadó fiú főszereplőnktől, ki ha kell, a hölgyemény alsóneműit mossa, vagy éppen legújabb ötletéhez áll modellt.
Kettejük szokatlan szimbiózisa pikáns pillanatokkal és a levegőben elhintett romantikus szállal kecsegtet, amit egy féltékeny seiyū-tanonc sem néz jó szemmel. Hogy mi sül ki Sorata és újdonsült barátai találkozásából? Erre a 12 kötettel 2013 nyarán zárult light novel, egy 24 részes animesorozat a J.C. Staff gondozásában, valamint egy alternatív manga-adaptáció is választ adhat. A gamereknek kedvcsinálóként pedig idén visual novel formátumban is kijött e népszerű bohózat.
Ajánló: Miért érdemes lecsapni rá?
Az egyszerű és hétköznapi történetével, amely a Toradora! és a Nodame Cantabile stílusát ötvözi, nem nyújt sok újdonságot a Sakura-sō no Petto na Kanojo. Az anime epizódok színvonala hullámzó, például a bátyus komplexusos hugica szerepeltetésével felesleges háremmé szélesítették a kezdetben töketlen főhősünket övező hölgykoszorút. Ennek ellenére az a kitartó munka és az az átérezhető élethelyzet, amely egy feltörekvő művészt, vagy bármely szakma iránt elkötelezett pályakezdőt jellemez, megkapóan és magával ragadóan jön át a képernyőn/papírlapokon.
Megjelennek ehhez kapcsolódóan kudarcok, csalódások, visszautasítások, lemondások, a sikerért való áldozatvállalás (valamit valamiért) – ami a valóéletben is sok fiatallal megesik. A felnőtté válás témája így felvillan benne, még ha lazasággal, és elcsépelt humorral is oldják a drámát, és néhol már szirupos melodrámába csap át a kétségbeesett siránkozás. Ugyanakkor, egyfajta pozitív küzdeni akarást sugall a történet, ami aranyossá és szórakoztatóvá teszi a cselekményt, különösen a szerethető karakterek baráti összetartása révén. Kár, hogy nem bíztak eléggé a fogyasztókban a rutinos készítők (Okada Mari írta az anime forgatókönyvét, aki a Gosick, Hanasaku Iroha és a Hourō Musuko animéket is jegyzi) annyira, hogy egy fanservice- és mellmentes csomagban tálalják ezt az érzelemdúsan is tanulságos sztorit. A mentségükre szóljon, legalább nem estek túlzásokba, a grafika pedig kifejezetten édes és kellemes a szemnek.
Karakterek bemutatása: Az otaku banda
Másodéves főszereplőnk, aki beteges késztetést érez arra, hogy a világ összes magatehetetlen élőlényéről, elsősorban kóbor cicájáról gondoskodjon. Ez a lista majd Mashiro személyével bővül, ami a fiú lelkében igen nagy vihart kavar, hiszen a festőzseni lányt egyszerre csodálja és irigyli tehetségéért. Sorata önmagát keresi végig a sorozatban, amit egy szép ívű fejlődés keretében meg is talál. Az már más tészta, hogy a fedetlen női idomok legtöbbször őt veszik célba, és igencsak háremgyanús magánéletet folytat törődő személyiségének hála.
Szinkronhangja: Matsuoka Yoshitsugu
A néma szépség, aki mellesleg szenzációs festőművész. Az Angliából érkezett leányzó nagy álma, hogy elismert mangaka lehessen. Annak ellenére, hogy született tehetség, bizony ő is kellő szakmai kihívással találkozik, ráadásul az érzelmi level up triplán ráfér. Évekig élt a maga elvarázsolt művészvilágában, így a szerelem, a barátság érzelmi mélységei ismeretlen terepek a számára.
Szinkronhangja: Kajono Ai
Sorata vehemens természetű és egyben tsundere osztálytársa, aki titkon szerelmes főhősünkbe. A lány eltitkolt érzelmei mellett szinkronszínésznek készül. Édesapja nem támogatja ezt a törekvését, ezért szülői házát elhagyva egyedül él, keményen dolgozik, és önmagát nem kímélve jár különórákra. A mindent beleadó lány küzdeni akarásának egyedül csillapíthatatlan segítőkészsége szab gátat, képes lázas betegen is másokkal törődni a pihenés helyett.
Szinkronhangja: Nakatsu Mariko
A sorozat kelekótya animekészítője, aki a forgószél sebességével ontja a poénokat, meztelenkedik, kockul, vérbeli otakuként állandóan a saját világában kalandozik. Igazi álmodozó, akit az alkotói tevékenység éltet. Tehetségét számtalan díjjal ismerték el, azonban egy dologban segítségre szorul, mégpedig a szerelemben.
Szinkronhangja: Takamori Natsumi
Egyetlen komédiából sem hiányozhat az ügyeletes playboy, aki idősebb hölgyektől kezdve a szende szüzekig senkit sem kímél a sármjától. Jin mellesleg Misaki gyerekkori barátja, kettejük bonyolult kapcsolata pedig igen sok fejtörést fog okozni a bagázsnak. A srác forgatókönyvíróként kíván érvényesülni.
Szinkronhangja: Sakurai Takahiro
A szobájába zárkózó programozó csupán virtuális maid-chanjén keresztül osztja az észt a kollégiumban, de a sorozat második felében már megmutatja a maga vékonyan lányos fizimiskáját is. A morgó vénával bíró srác látszólag mindent és mindenkit nyűgnek tekint, de titokban nagyon is a szívén viseli társai sorsát.
Szinkronhangja: Horie Yui
Ha van playboyunk, akkor kell dögös felügyelő tanárnő a kollégiumba, aki sört kortyolgatva, cigit lóbálva ad megfejthetetlen útmutatásokat a fiataloknak, kik a szerelem és a pályaválasztás viharos harcait vívják.
Szinkronhangja: Toyoguchi Megumi
Sakura-sō no Petto na Kanojo
(light novel, 2010-2013)
Írta: Kamoshida Hajime
Rajzolta: Mizoguchi Kēji
Hossza: 12 kötet
Sakura-sō no Petto na Kanojo
(manga, 2011-)
Írta: Kamoshida Hajime
Rajzolta: Kusano Hōki
Hossza: 4 kötet (még fut)
Sakura-sō no Petto na Kanojo
(anime, 2012-2013)
Eredeti alkotó: Kamoshida Hajime
Rendezte: Ishizuka Atsuko
Stúdió: J.C. Staff
Hossza: 24 x 24 perc
Sakura-sō no Petto na Kanojo
(visual novel, 2013)
Eredeti alkotó: Kamoshida Hajime
Fejlesztette: Netchubiyori
Platform: PlayStation Portable/Vita