Noein – Mou Hitori no Kimi e / Noein – to your other self (Tv-sorozat; 2005)

Noein – Mou Hitori no Kimi e / Noein – to your other self (Tv-sorozat; 2005)

Noein (Tv-sorozat; 2005)

A Noein nemcsak érdekes anime, sõt nagyon is egyedi, mind a történetét és a grafikáját tekintve. A 2005-ben indult sorozat 24 résszel jelent meg, és nagyon érdekes filozófiai kérdésekkel foglalkozik, mint pl.: több dimenziós elméletek, több alternatív valósággal. A Noein, mint már utaltam rá, nagyon különleges alkotás. A romantika és a dráma kellõ arányban keveredik a sci-fi és pszichológiai, sõt inkább filozófiai elemekkel. Családi drámák, személyes tragédiák, természet feletti lények, látványos harcok, sõt még „háború” is színesíti a történetet, mely gyakran áthajlik a fantasy kategóriába is.

Az alkotókkal kapcsolatban érdemes megemlíteni, hogy a rendezõ, Kazuki Akane korábbi munkái közé tartozik pl.: az Aquarion (tv), a Birdy the mighty decode, az Ergo Proxy, az Escaflowne: the movie, a Geneshaft, Samurai Champloo, a Vision of Escaflowne, stb… sorozatok. Nem véletlen, a Noeint sokan szokták hasonlítani a Vision of Escaflownéhez, kicsit a hangulata miatt, de persze a Noein világa teljesen más, mint az említett sorozaté.

A szokatlan, és többnyire változékony karakter desingért felelõs Takahiro Kishida nagyon is komoly mûveken dolgozott korábban is pl.: Applessed, Arjuna, Colorful, Baccano!, Koi Kaze, Macross Zero. Az animáció teljesen sajátos ebben az animében. Elsõ látásra a karakterek torznak tûnnek, de késõbb egybe forrnak a történettel. Sõt, egyes jelenetekben kifejezetten szép a karakter design, máshol teljesen olyan, mintha szét folynának a szereplõk. De pont emiatt lesz olyan egyedi, és mégis tetszetõs, szinte mûvészi, ami szerintem kell is a történet miatt. Ami lenyûgözõ még, az a hátterek, és a különféle robotok/gépezetek, amelyek majd megjelennek. Ezekhez hasonló szerkentyûket még sehol sem láttam korábban. Nagyon különlegesek voltak, és egyúttal kellõen félelmetesek (de lehet csak nekem) :). Egy szóval a látvány világ 1. osztályú, még a szokatlan karakter design ellenére is.

Az opening pedig nagyon fülbe mászó, de ez igaz a sorozat összes zenéjére is. Elsõ hallásra a Rahxephon címû sorozat zenéje ugrott be nekem rögtön, majdnem azt is hittem, hogy Mayaa Sakamoto énekli itt is az openinget, igaz, kicsit távol áll tõle, de azért eufonius (ha õ énekli), hangja se kutya. A háttérzenék is nagyon eltaláltak voltak. Emelték a hangulatot, ahol kellett ott domináns volt, a harcokat még pörgõsebbé tette (amikbõl nem is volt hiány). A Noein így nagyon kellemes élményben részesítheti a nézõt, és végig izgalomban tart, na meg a drámában is bõvelkedik, ezért egy-két zsepi el kell az embernek, amíg végig nézi.

Történet: Fõhõsnõnk Haruka Kaminogi, egy 12 éves lány, aki felhõtlennek tûnõ életét éli egy kis vidéki városkában. Sok barátja van és sokan is szeretik. A szülei elváltak, és az édesanyja neveli egyedül, akivel nem mindig felhõtlen a viszonya, de jól kijönnek. Haruka személyiségének sajátossága, hogy korához képest nagyon is érett, és elég felelõsség teljes, de ugyanakkor nem bújhat ki gyermek bõrébõl, és sok helyzetben életkorához híven cselekszik. Az élete egy rosszul sikerült szellem vadászattal változik meg teljesen. Barátaival, a kicsit flúgos, állandóan földön kívüliekrõl, és szellemekrõl álmodozó Mihoval, az indulatos focibajnok Fujiwara-kunnal, és a felnõttes, de vadóc Ai-channal indulnak neki egy kellemes esti szórakozásnak. Csapatukat kiegészíti a szótlan és zárkózott Yuu-kun, a történet másik fõszereplõje. Yuu és Haruka nagyon közeli kapcsolatban állnak, nem árulok el sokat azzal, ha elmondom, hogy Yuu nagyon is szerelmes a lányba, de persze ezt egy 12 éves srác még nem híreszteli. 🙂

Nos, azon a végzetes estén furcsa dolgok veszik kezdetét… Egy sötét köpenybe öltözött alakba botlanak ártatlan fõszereplõink, aki üldözõbe is veszi õket. Mint végül kiderül ez az alak, név szerint Karasu, azért jött, hogy magával vigye Harukát a saját világába. Hogy miért? Haruka különleges erõvel bír. A Sárkány Nyaklánc birtokosa, mellyel természetfeletti dolgokat tud mûvelni, pl.: más világokat, dimenziókat tud megnyitni. Ugyanis Karasu egy Lacrima nevû világból jött, melyet egy másik dimenzió katonái szálltak meg, még pedig Shangri-La urai. Lacrima a pusztulás szélén áll, és csak a Sárkány Nyaklánc erejét felhasználva lehet megmenteni.

Karasu, ha kell erõszakkal is, de magával akarja vinni emiatt Harukát. Persze Yuu azonnal a segítségére siet, de gyenge testével nem tud túl sok mindent csinálni, fõleg hogy Karasu nemcsak félelmetes, de meg is döbbenti az igazsággal, még pedig hogy Karasu valójában Yuu, 15 évvel késõbb. Ugyanis Karasu Harukáék jelenének egyik lehetséges jövõjébõl jött (itt jelenik meg a párhuzamos világok elmélete). De mint a sorozat minden szereplõje, Karasu is szomorú titkokat rejteget. Mivel õ Yuu jövõje, így természetesen az õ világában is van egy Haruka, akit szeret…Csakhogy ez a Haruka meghalt… És miután a mi fõhõsnõnket is voltaképpen el akarják pusztítani, hiszen Lacryma nem akarja, hogy Shangri-La hódítói is megszerezzék… Így Karasu végül Haruka legfõbb védelmezõje lesz, Yuu nagy nem tetszésére. És ezzel veszi kezdetét a harc Harukáért, hiszen Lacryma újabb és újabb katonákat küld az elfogására, ráadásul Shanri-La is elkezd érdeklõdni iránta. Ha ez nem lenne elég, Shanri-La Harukáék világát is el akarja pusztítani…

Persze a történet nagyon is összetetté válik, ahogy haladnak elõre az események. A hangsúly, a fókusz minden eddig említett szereplõre majd rákerül, és személyiségüket is nagyon szépen kibontják. A sztorit még további karakterek is színesítik majd, pl.: Uchida-szan, a kormánynak dolgozó tudós, aki Harukáék városában nyomoz a különleges természetfeletti jelenségek kapcsán, és az õt kísérõ testõr, Kosagi-szan. De persze Lacrymából is jönnek majd szereplõk, megismerjük mindegyik gyerek jövõjét, tehát Ai, Miho, és Fujiwara-kun kapcsán, sõt új szereplõk is jönnek, pl.: elõször a hirtelen haragú, mindent elpusztítani akaró, ellenséges Atori, vagy a késõbbiekben fontos szerephez jutó Tobi.

A karakterek közül azonban Yuu fejlõdése lesz majd a leglátványosabb. A fiúnak elõször elég komoly családi gondjait kell megoldania, majd a Karasu iránti féltékenységén is túl kell tennie magát ahhoz, hogy végre normális életet éljen. Ugyanis kezdetben õ a legszánalmasabb karakter. Állandóan magába fordul, nagyon sokat vívódik, és minél hamarabb fel akar nõni. Nincsenek álmai, vágyai, nem is tudja, hogy mit akar igazából az élettõl. De szerencsére ott van mellette Haruka, aki minden tõle telhetõt megtesz, hogy segítsen neki.

Így hát megkezdõdik hõseink hosszú útja, hogy nemcsak saját magukat, hanem világukat is megmentsék. Sokat megtudunk majd Haruka szüleinek múltjáról is, de emellett rendkívül érdekes elméleteket, és magyarázokat hallhatunk majd a kvantumfizikával kapcsolatban, hiszen az anime egy létezõ, igazán híres filozófiával foglalkozik, mely sok tudós érdeklõdését felkeltette már. Az izgalmas, néhol elgondolkodtató, a néhol nem túl könnyen emészthetõ történetet merem bátran ajánlani a mûfaj kedvelõinek. Nem kell megijedni, mert a komolysága ellenére azért nagyon sok humoros elemet is elrejtettek benne, fõleg a gyerekek között lelhetõek fel ilyenek.

Anime adatok:

  • Angol cím: Noein – to your other self
  • Japán cím: Noein – Mou Hitori no Kimi e
  • Írta/Történet: Kazuki Akane
  • Rendezte: Kazuki Akane, Kenji Yasuda
  • Karakter design: Takahiro Kishida
  • Megjelenés éve: 2005
  • Típus: tv-sorozat
  • Terjedelem: 24 epizód
  • Mûfaj: akció, dráma, pszichológiai, romantikus, sci-fi
  • Stúdió: Bandai Channel, Satelight
  • Opening theme: „Idea” ~ eufonius
  • Ending theme: „Yoake no Ashito” ~ solua
(Visited 143 times, 1 visits today)